گروه صنعتی هوشمند آسیا با سرمایه‌گذاری مشترک شرکت‌های دانش‌بنیان ایرانی و بلژیکی در زمینه ICT با دریافت پروانه تحقیق از وزارت صنایع و معادن در سال ۱۳۷۲ تأسیس گردیده است. ‌محصولات این گروه صنعتی، حاصل پژوهش‌های انجام شده در دانشگاه صنعتی امیرکبیر‌(پلی تکنیک تهران‌)، دانشگاه مونس‌(پلی تکنیک بلژیک)، شرکت دانش‌بنیان گستران صنایع نوین پارس‌(گصن پارس) و شرکت CAPIS بلژیک است. برخورداری از تیم‌های مجرب تحقیقاتی ایرانی و بلژیکی منجر به ثبت پتنت‌های بین المللی محصولات این گروه صنعتی گردیده است. مجموعه شرکت‌های گروه صنعتی هوشمند آسیا فعالیت گسترده‌ای در زمینه‌های ترابری هوشمند (ITS)، مهندسی پزشکی و مدیریت هوشمند ساختمان (BMS) دارند. ‌این گروه صنعتی ‌پیشرفته‌ترین محصولات ITS را با بهترین کیفیت روز جهان در ایران عرضه می‌نماید. تکنولوژی‌های محصولات گروه صنعتی هوشمند آسیا در سطح جهانی پتنت شده و افتخار این گروه صنعتی اصالت محصولات با پیشرفته‌ترین تکنولوژی روز جهان است. با بهره‌گیری از سامانه‌های راداری ثبت تخلفات سرعت نسل سوم این گروه صنعتی که برابر استاندارد سازمان بهداشت جهانی WHO طراحی و تولید شده‌اند، سالانه بیش از ۸۰۰ نفر از تلفات ترافیکی تهران بزرگ بصورت پایدار کاهش یافته است.

حل مشکلات کشور در زمینه‌های ترافیکی و مهمترین آن کاهش تلفات ترافیکی جاده‌ای و شهری و روان‌سازی ترافیک است. بنابر پژوهش‌های انجام شده در سازمان بهداشت جهانی (WHO) و همچنین در کشور با بهره‌گیری از سامانه‌های هوشمند ثبت تخلفات سرعت (دوربین‌های ثبت تخلفات سرعت) با استاندارد ۸۵ درصد کاهش تلفات جاده‌ای.

این پدیده را به مدت ۳ سال در تونل توحید آزمایش نموده‌ایم که نتایج به صورت مقاله و مصاحبه‌ها منتشر شده است. این یافته ها با WHO منطبق است. از اینرو هدف ما کاهش ۸۵ درصد تلفات ترافیکی جاده‌ای و شهری در ایران است.