شرکت قاصدک سامانه، در سال ۱۳۷۸ توسط جمعی از مهندسین کارآزموده، باتجربه و جوان تاسیس گردیده و از ابتدای تاسیس بعنوان یکی از پیشگامان عرصه‏ ی فناوری اطلاعات IT در ایران مطرح بوده ‏است. این شرکت با بهره‏ گیری از گروهی از متخصصین مجرب توانسته‏ است طی سال‌های گذشته ‏ارائه کننده ‏ی ایده‌‏هایی نوین و بدیع در صنعت IT کشور باشد.

قاصدک یکی از اعضای فعال سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور و انجمن انفورماتیک بوده و دارای تائیدیه شورای عالی انفورماتیک کشور و نیز مجوز تاسیس واحد فنی و مهندسی از وزارت صنایع و معادن می‏باشد که هم‏ اکنون بعنوان یکی از پیمانکاران بسیاری از سازمان‏های مشهور دولتی و خصوصی شناخته می‌‏شود. قاصدک همچنین عضو انجمن صنفی سرویس دهندگان اینترنت و دارای مجوز ISP از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی می‏باشد.

شرکت قاصدک سامانه با هدف گام برداشتن در مرزهای فناوری اطلاعات تاسیس شده ‏است و از آخرین ابزارها و فناوری ‏ها، در جهت اجرای پروژه ‏هـای IT استفاده می‏کند. این سه مشخصه معرف قاصدک است :

جوانی
این مشخصه، شکل گیری ایده ‏های موفق در رفع نیازهای مشتریان و ارائه راهکارهای جدید در جهت تولید نرم ‏افزار/ سخت ‏افزارها و مشاوره‏‌های مورد نیاز آنان را تضمین می‏کند.

خلاقیت
هر کدام از اعضای گروه دارای خلاقیت در حیطه تخصص خود هستند. به ‏این ترتیب رویه ‏ای ثابت و غیـر قابل تغییر در طراحی و اجرای پروژه ها حاکم نیست و طراحان گـروه برای هر پروژه، رویه‏ ای مختص آن پروژه در نظر خواهند گرفت.

کارآزمودگی
اعضای گروه با تکیه بر تجربه و کارآزمودگی خود، قابلیت و توانایی انجام پروژه ‏های نرم ‏افزاری/‏سخت ‏افزاری و طراحی درسطوح مختلف و با ابزارهای متفاوت را دارا هستند.

از جمله استراتــژی های کــــلان قاصدک ، فعـــالیت در کلیـــه زمینـه هــــای مرتبـط بـــا صنعـت تکنولوژی اطلاعات IT از قبـیل تولید و عرضــــه محصولات سخت افزاری و نرم افــــــــزاری، ارایه راه حلهای جامــع در زمینه توسعه و ایجــــاد سیستم‌های کاربــــــــردی، آموزش، طراحــی و ارائه راهکار در زمینـه مهندسی شبکه، امنیت اطلاعات و شبکه، ارتباطـات داده و خدمات اطلاع رسانـی، فراهــم آوردن امکانات دستیابی به شبکه ها و بانک‌های اطلاعاتی جهانی می‌باشد. قاصدک در برنامه ۵ ساله خود برای وارد شدن در عرصه امنیت شبکه و نیز خدمات تجارت الکترونیک چشم انداز روشنی را پیش بینی کرده است.
شرکت قاصدک سامانه با تکیه بر دانش و تجربه مهندسین و کادر فنی خود و مدیریت صحیح آن‏ها توانسته‏ است در طول مدت فعالیت خود، پروژه ‏های متعددی را در زمینه‌های مختلف فنآوری اطلاعات با موفقیت به انجام برساند. در حال حاضر این شرکت با بهره‏ گیری از ده ‏ها متخصص در زمینه ‏های مختلف در عرصه شبکه، امنیت و فنآوری اطلاعات به فعالیت مشغول است. پرسنل قاصدک در هر رسته و جایگاهی خود را ملزم به ارائه خدمات و محصولات در بالاترین سطح کیفی دانسته و انجام کار محوله به بهترین شکل و رضایت‏مندی مشتریان و در یک کلام مشتری‏‌مداری، مهم‏ترین اولویت آنان است.